Ezkerraldea - Meatzaldea

Agiriak

rss Ezagutzera eman

EBBren agiriak

2012/07/05


EAJ-PNVren hautagaiak Eusko Legebiltzarrerako


EUSKO JAURLARITZARAKO LEHENDAKARI IZATEKO HAUTAGAIA

CANDIDATO A LEHENDAKARI DEL GOBIERNO VASCO

 

URKULLU RENTERIA, IÑIGO

 

EUSKO LEGEBILTZARRERAKO PRESIDENTEA IZATEKO HAUTAGAIA

CANDIDATA A PRESIDENTA DEL PARLAMENTO VASCO

 

TEJERIA OTERMIN, BAKARTXO

 

EUSKO LEGEBILTZARRERAKO ARABAKO HAUTAGAIAK

CANDIDATOS A PARLAMENTARIOS VASCOS POR ALAVA

 

  1. AGIRRE LOPEZ, XABIER
  2. BERRIOZABAL BOVEDA, JONE
  3. CARRO IGLESIAS, JAVIER
  4. BELTRAN DE HEREDIA ARRONIZ, ESTEFANIA
  5. ALDAITURRIAGA ZORROZUA, NORBERTO
  6. OREGI BASTARRIKA, ANA
  7. TELLERIA ORRIOLS, LUIS JAVIER
  8. IPARRAGIRRE ETXEBARRIA, PELLO
  9. RAMIREZ-ESCUDERO ISUSI, JUAN CARLOS
  10. IRABIEN MARIGORTA, JOSUNE
  11. MOYUA INILLOS, IZASKUN
  12. GONZALO ZUAZO, ITZIAR
  13. GORROTXATEGI ELORRIAGA, ANARTZ
  14. ARRUABARRENA JULIAN, MALENTXO
  15. GRIJALBA VITERI, SILVIA
  16. GRAJALES RODIGUEZ, UNAI
  17. GILLERMA SAENZ, IÑAKI
  18. BARANDIKA LOPEZ, IDOIA
  19. ARETCABALA LOPEZ, ROBERTO
  20. BERISTAIN ETXABE, IÑAKI
  21. ALAÑA PEREZ, GARBIÑE
  22. AGIRRE LOPEZ DE ARAIA, JAIONE
  23. IRCIO BEA-MURGIA, ITZIAR
  24. SANZ URIEN, ALBERTO
  25. RUIZ DE ALEGRIA MAEZTU, ANA

Suplente 1. BENGOA FERNANDEZ DE GOBEO, GERARDO

Suplente 2. RUIZ DE VIÑASPRE BESGA, BELEN

Suplente 3. JIMENEZ IBAÑEZ, EUGENIO

Suplente 4. ARRONDO ORTEGA, RAUL

Suplente 5. LIÑAREN FILLOY, MARI CARMEN

 

EUSKO LEGEBILTZARRERAKO BIZKAIKO HAUTAGAIAK

CANDIDATOS A PARLAMENTARIOS VASCOS POR BIZKAIA

           

  1. URKULLU RENTERIA, IÑIGO
  2. ORTUZAR ARRUABARRENA, ANDONI
  3. AURREKOETXEA BILBAO, ARANTZA
  4. GATZAGA-ETXEBARRIA BASTIDA, RICARDO
  5. ARREGI ROMARATE, AMAIA
  6. ANSOTEGI ELORDI, FATIMA
  7. ITURRATE IBARRA, IÑIGO
  8. CORRALES GOTI, LEIRE
  9. ARIETA-ARAUNABEÑA IBARZABAL, JUAN ANTONIO
  10. HERNAEZ LAVIÑA, ESTIBALIZ
  11. GOROSPE ELEZKANO, JOSUNE
  12. OTADUI BITERI, ANA
  13. ARRIZABALAGA ARRUZA, LEIXURI
  14. ZORRILLA IBAÑEZ, JOSEBA MIRENA
  15. UGALDE MARTINEZ, GORKA
  16. AIARZA ZALLO, JON
  17. ALBIZUA URRUTIKOETXEA, JOSUNE
  18. URKIETA ZUZAETA, JANE EYRE
  19. ALBERDI IBAIBARRIGA, JABIER
  20. LATXAGA UGARTE MENDIA, DAVID
  21. LOPEZ BASTERRA, JOSEBA
  22. ETXANOBE LANDAJUELA, ELIXABETE
  23. ETXEANDIA ARTEAGA, ALAITZ
  24. OLIBAN GUTIERREZ, AITZIBER
  25. SAGARNA MENDIA, IZASKUN

Suplente 1. MASALLERAS VIDAL, ELENA

Suplente 2. VILLARUBIA GARCIA, MILA

Suplente 3. PARDO PORDILLO, IRENE

Suplente 4. OSA IBARLOZA, ERRAMUN

Suplente 5. BENGOETXEA OTAOLEA, IBONE

 

EUSKO LEGEBILTZARRERAKO GIPUZKOAKO HAUTAGAIAK

CANDIDATOS A PARLAMENTARIOS VASCOS POR GIPUZKOA

 

  1. EGIBAR ARTOLA, JOSEBA
  2. TEJERIA OTERMIN, BAKARTXO
  3. ARRIZABALAGA OLAIZOLA, MARIA EUGENIA
  4. ETXEBERRIA ARAMBURU, ALEX
  5. VAQUERO MONTERO, MARIBEL
  6. ORBEGOZO URIBE, KERMAN
  7. URKIOLA ALUSTIZA, ANE
  8. MENDIZABAL MENDIZABAL, GARBIÑE
  9. URIBE-ETXEBARRIA APALATEGI, LUKE
  10. URKOLA IRIARTE, FELIX
  11. GARMENDIA BEREZIARTU, MERTXE
  12. BILDARRATZ SORRON, JOKIN
  13. AGIRRE ARIZMENDI, IÑAKI
  14. IPARRAGIRRE BEMPOSTA, MARIA EUGENIA
  15. JUEZ GARMENDIA, EVA
  16. INSAUSTI SARASOLA, XABIER
  17. ORMAZABAL URKIZU, KARLOS
  18. OTERMIN SOROA, NAHIKARI
  19. LASA ZEBERIO, IMANOL
  20. PEON ORMAZABAL, OLATZ
  21. AGIRRE BERRIOTXOA, ITZIAR
  22. URRUTIA OIANGUREN, AITOR
  23. GALDOS OLAZAR, AINHOA
  24. ETXEBERRIA MURUA, ALFREDO
  25. IRIDOY OLAIZOLA, XABIER

Suplente 1. EGAÑA MANTEROLA, EDURNE

Suplente 2. LEKUBE ARANBERRI, UNAI

Suplente 3. ITURRIOZ UNZUETA, ALEJANDRA

Suplente 4. LAZKANO LARRAÑAGA, MARIA ANGELES

Suplente 5. ALDASORO ITURBE, AITOR

 

Gure Egileak

Next Euskadi